Meghívó!


A nőnap nem csupán arról szól, hogy a férfiak virággal kedveskednek a gyengébb nem képviselőinek, hanem arról is, hogy a hölgyek kerülnek a figyelem középpontjába. Éppen ezért ezen a napon lehetőség nyílik arra, hogy a nőket érintő fontos, aktuális kérdésekről is szó essék: a Magyar Nőszövetség székházában (1062 Budapest Andrássy út 124.)


március 8-án 16 órakor


egy különleges beszélgetésre kerül sor, amire a sajtó munkatársait és minden érdeklődőt szeretettel várunk. Demcsák Zsuzsa, Viola Szandra és Pataki Éva mondják el tapasztalataikat a nőiségről és a XXI. századi nőket leginkább érintő kérdésekről. Arról például, hogyan változtak meg a női szerepek a családban, hogy viszonyulnak a nők a saját testükhöz, hogyan bánnak a férfiak a női testtel, milyen a nők médiában betöltött szerepe, milyenek az érvényesülési lehetőségeik, és hogyan előzhető meg a nőkkel szembeni erőszak. A három ismert hölgy saját tapasztalatait és megoldási javaslatait osztja meg az érdeklődőkkel egy igazán izgalmasnak ígérkező beszélgetés keretében.

Demcsák Zsuzsa a TV2 műsorvezetője, közgazdász végzettséggel rendelkezik. A közelmúltban jelent meg A másik életem című könyve, amelyben őszintén beszél magánéleti problémáiról. „Talán a múlt miatt akarok segíteni másokon. Olyan nőkön, asszonyokon, akik hozzám hasonlóan az életüket adták volna azért, hogy a családjuk egyben maradjon. Semmi nem volt ennél fontosabb. Nem maradt egyben a családom, de ma újra boldog életet élek.” – írja Demcsák.



Viola Szandra költőnő, tánckritikus, akit a legtöbben testverselőként ismernek. Műveiben fontos szerephez jut a női test. Testreszabás című kötetéhez Nánási Pál készített művészi fotókat. Első verseskötete 2008-ban jelent meg Léleksztriptíz címmel. Számos verskiállítás és performansz megalkotója. 2013-ban ő képviselte országunkat Bakuban a 20 ország részvételével megrendezett Nemzetközi Költőnők Konferenciáján.



Pataki Éva Balázs Béla-díjas forgatókönyvíró, dokumentumfilm-rendező. Filmíróként – Mészáros Márta filmrendezővel közösen – olyan közismert filmek alkotója, mint a Napló szerelmeimnek, A hetedik szoba, a Kisvilma, A temetetlen halott és az Utolsó jelentés Annáról. Dokumentumfilmjei izgalmas társadalmi kérdéseket feszegetnek. Fontosabb saját filmjei: Bébiszitterek, Kiutazása közérdeket sért, A Nékosz-legenda. Írt színházi adaptációkat, színdarabokat, ezek közül a legemlékezetesebb az Edith és Marlene. Első regénye a Még egy nő 2002-ben jelent meg az Athenaeum Kiadónál, melyet azóta még három követett. Legújabb regénye a tavalyi …és megint nagymama.




A sajtó munkatársait arra kérjük, hogy részvételi szándékukat március 6-án 14 óráig szíveskedjenek jelezni a 06705357703-as telefonszámon vagy a bakugy@gmail.com e-mail címen.


Fontos információk

Kövessen
bennünket:


 


 

Sajtókapcsolat
Szpisják Blanka
Telefon: (+36/1) 235-5038
Mobil: (+36 30) 7317547
E-mail: szpisjak.blanka@lira.hu


Kereskedelmi képviselő
János Rozália
Telefon: (+36/1)235-5034
E-mail: janos.lia@lira.hu

Vásárlás
Egyéni vásárlóknak
www.lira.hu


 
Kereskedelmi partnereknek
Líra Könyv-nagykereskedés

Ezt a hírlevelet azért kapja, mert Ön a Líra Könyv Zrt. központi adatbázisában szerepel. Amennyiben le szeretne iratkozni hírlevelünkről, azt itt teheti meg.

Kiadó: Az Athenaeum Kiadó igazgatója
1086 Budapest, Dankó u. 4-8.
Tel: (+36/1) 235-5020
Web: www.athenaeum.hu